Tisztelt Szülők!

A járványügyi előírások alapján az iskolák az első félévben nem szervezhették meg a tanórai úszásoktatást.

A Tankerület és Dorog Város Önkormányzat támogatásával lehetőség nyílt arra, hogy az így el nem látott tanórán úszás helyett a 3. és 4. osztályosok egy másik sportággal, a síeléssel ismerkedjenek meg a gyerekek. A foglalkozásokra az iskola melletti műanyag borítású sípályán kerül sor.

• A síoktatás ugyanabban a délelőtti időpontban történik, amikor az úszás óra lett volna, hiszen ez kötelező tanóra.
  • Felszerelést, oktatót a Sítechnika Kft biztosít.
  • A gyerekeknek semmilyen különleges sí ruházatra nincs szükségük, de javasolt magasabb szárú zokni (a sícipőbe a rövid zokni könnyen belegyűrődik), illetve egy egyszerű kesztyű viselése. (Ha a gyerek letenyerel, vagy rosszul fogja meg a síléc élét, ne sértse fel a kezét).
  • Hidegebb időben esetleg ajánlott a bélelt nadrág, amit a teremben át tudnak venni. Minderről az oktatóktól részletes tájékoztatást kapnak.

Az oktatásra csak jó időben kerül sor. Eső, illetve extrém időjárási körülmények között tantermi, a sportághoz kötődő foglalkozást tartanak az oktatók.

A síoktatás október 12-től kezdődik, s várhatóan az első félév végéig tart.

Reméljük, hogy ezzel a lehetőséggel élve sok gyereknek okozhatunk kellemes sí- és sportélményt!

OKTÓBER