Csodaszarvas logo

Immár harmadszor csatlakoztunk a Csodaszarvas Iskolai Közösségi Program elnevezésű pályázathoz

Az EFOP-3.2.15-VEKOP-17-2017-00001 „A köznevelés keretrendszeréhez kapcsolódó mérési-értékelési és digitális fejlesztések, innovatív oktatásszervezési eljárások kialakítása, megújítása” kiemelt projekt támogatásával létrejött program célja a magyar köznevelés módszertani fejlesztése és megújítása, illetve a pedagógusok eszköztárának bővítése. A programban megvalósuló tanulási alkalmak nem hagyományos iskolai tanórák: a diákok érdeklődéséhez közel álló témák szabad feldolgozására adnak lehetőséget. A pedagógusok új képzési formákat próbálhatnak ki, a tanulók pedig élményszerű közösségi alkalmakon gazdagodhatnak érdekes-értékes ismeretekkel.

Iskolánkban ÉREZD JÓL MAGAD, és JÁTSSZUNK EGYÜTT címmel sport tematikájú két napközis tábort szerveztünk a nyári szünet első hetében. A táborban 1. 2. évfolyamos és 3. 4. évfolyamos gyerekek vettek részt, 25-25 fős csoportokban. A családokat semmiféle anyagi vonzat nem terhelte. A gyerekek számára biztosítva volt a napi négyszeri étkezés, egész napos strand belépő, játszóházi belépő, szervezett táncház és érzékenyítő program. Továbbá igen sok sporteszközt is kaptunk a tábor minél színesebb, színvonalasabb megvalósítása érdekében. Kihasználtuk az iskolánk és a város adta lehetőségeket is. A számos sportos tevékenység mellett közösségépítő, együttműködést igénylő, szórakoztató játékokat is beillesztettünk a tábor napi rendjébe. Igény szerint még kézműves foglalkozásokat is biztosítottunk a gyerekek számára, melyek során igen szép igényes dolgokat készítettek.  A gyerekek szabadidős sport tevékenységekkel ismerkedtek, versenyhelyzetbe kerültek, bátorították, bíztatták egymást és az ellenfelet, új barátságokat kötöttek. Mind a sportversenyek, mind a játékok során élményekkel gazdagodtak, jó hangulatban, szórakozva szereztek új ismereteket. Az általunk választott címek teljes mértékben megvalósultak ez alatt az öt nap alatt.

Salamon Diána, Málnai Krisztina, Czuprik Györgyné, Bencsik Tünde

Csodaszarvas